KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13038226
nr 1303 8226
Anders Heller
(f. 1904), Sverige
Etsningar, 2 st, Kvinnor, en signerad, andra signerad i tryckplåt. Motivet: 36x26 & 28x38
Kondition: fläckar
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 januari 2020
kl 20:43:12
100 kr
150 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
Anders Heller
Läs mer om Anders Heller